Polacy w Bristolu i South West

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Szukam pracy
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Szukam pracy

Odp: Szukam pracy 01/16/2012 20:27 #47466

• Patryk
  • Platinum Boarder
Tak czy inaczej nie ma co robic off topa

Odp: Szukam pracy 01/16/2012 20:46 #47468

• Tofik
  • Platinum Boarder
PatrykSR napisał:

OK moze to i offtop ale staramy sie jojo pomoc na tyle ile w danej chwili mozemy, zeby zrealizowala swoje marzenia i pracowala w swoim zawodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): jojo

Odp: Szukam pracy 01/16/2012 20:54 #47470

• Patryk
  • Platinum Boarder
Tofik napisał:
PatrykSR napisał:

OK moze to i offtop ale staramy sie jojo pomoc na tyle ile w danej chwili mozemy, zeby zrealizowala swoje marzenia i pracowala w swoim zawodzie

"off top" - mam na mysli wymiane zdan na temat "po trupach do celu" itd. Wrocmy do tematu poszukiwania pracy i pomocy w jej znalezieniu. A jak ktos chce ze mna podyskutowac na inny temat to zrobmy to w innym dziale nie zasmiecajac tego tematu

Odp: Szukam pracy 01/17/2012 04:54 #47515

• nemo
  • Platinum Boarder
jojo napisał:
Dziękuje . Wskazówki z " ogloszenia o szukaniu pracy - zanim je zamieścisz"- bardzo przydatne . Szczerze powiedziawszy nie orientowałam się jak jest z geodezja tutaj. Ale muszę się zorientować.

Odnosnie nostryfikacji zagladnij tutaj www.naric.org.uk z brytyjskimi papierami predzej cos znajdziesz w swoim zawodzie, bo przynajmniej w agencji nie beda ogladac polskiego dyplomu jak malpa lusterka.
jutro to dziś tyle, że jutro

Odp: Szukam pracy 01/17/2012 10:21 #47536

• jojo
  • Junior Boarder
dziękuje
Miłego dnia

Odp: Szukam pracy 01/17/2012 10:59 #47538

• rondzik
  • Gold Boarder
Jojo - potwierdze tylko to co koledzy juz tutaj pisali swoim przykladem. Staraj sie nie ciagnac siebie w dol i od razu probuj wbijac sie w prace zwiazana z geodezja. Nie mow sobie "nie wiem czy sie dogadam", "moze za pol roku", "pewnie sie nie nadam" i pozwol rynkowi zweryfikowac sytuacje.

Cztery lata temu siedzialem na recepcji mojej obecnej firmy czekajac na rozmowe o prace i pamietam jak pomyslalem sobie "cholera, co ja tutaj robie?". Potem wszedlem, pogadalem, rzucilem pare zartow i dostalem prace. W ttym samym czasie zjechalem chyba pol Anglii i nie zrazalem sie gdy po rozmowach firmy nie oddzwanialy lub dostawalem majla z odmownymi podziekowaniami. Najwazniejsze to nie zamknac tych drzwi do lepszego zycia samemu.

Dasz rade!
Ostatnio zmieniany: 01/17/2012 11:00 przez rondzik.

Odp: Szukam pracy 01/17/2012 11:44 #47541

Dokladnie. Jesli ktos sie edukowal, wlozyl w to sporo wysilku i poswiecil czas to jesli jest to uzyteczne tutaj to nie warto tego zaprzepaszczac. Trzeba odsunac troche stereotyp 'zmywakow' i zostawic to osobom ktore przyjechaly po jakakolwiek prace, bo w Polsce o taka trudno. Zeby nie bylo- mnie nie interesuje co kto robi i nie mam zamiaru tego krytykowac do czasu az nie pojawia sie narzekanie ze ma sie kijowa prace po tyylu latach edukacji.

Takze nie obawiac sie poczatkowych trudnosci w znalezieniu i pracowaniu zgodnie ze swoimi kwalifikacjami. Wykonywanie pracy ktorej w rzeczywistosci sie nie lubi to tez nic dobrego. A ze masz juz jakas prace to z glodu nie padniesz i mozesz sobie przeskoczyc na taka, do jakiej jestes przygotowana
Ostatnio zmieniany: 01/17/2012 11:45 przez lukasz_m84.

Odp: Szukam pracy 01/17/2012 12:41 #47552

• jojo
  • Junior Boarder
A może ktoś z naszych rodaków pracuje w geodezji w Bristolu? I chciałby się podzielić doświadczeniem ? Jednak w obecnej chwili moja praca w hotelu zamarła, bo sezon styczniowy i chyba, ze względów ekonomicznych muszę coś innego szukać na już. Ale będę miedzy czasie próbować z geodezja,orientować się co i jak, bardzo bym chciała

Odp: Szukam pracy 01/17/2012 12:43 #47553

• jojo
  • Junior Boarder
Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Odp: Szukam pracy 01/17/2012 13:25 #47554

• muchabzz
  • Platinum Boarder
nie mam niestety wielkiej wiedzy o geodezji ale byc moze ci to cos pomoze

www.postgrad.com/

jest to strona-wyszukiwarka kursow, studiow. moze poszukaj tam interesujacej ciebie materii i zacznij drazyc temat?
sa jakby dwie drogi
jedna to to co opisal tam juz ktos czyli wchodzisz do firmy i liczysz na lut szcescia ze ktos akurat szuka teraz kogos i jes t tak zdesperowany ze mu wisi czy znasz angielski czy nie

i jest druga czyli typowo jak student.. zaczynasz prace jako sprzataczka, przez dwa trzy lata oszczedzasz a otem idziesz do szkoly.

w moim przypadku metoda pierwsza - zachwalana przez kolegow - calkowicie poniosla kleske bo nikt nie zatrudni mnie wiedzac ze nie skonczylem angielskiej szkoly. wiaze sie to z tematem H&S czyli po polsku BHP. Znam rowniez przypadek czlowieka - mechanika samochodowego z wieloletnim stazem tylko i wylacznie w autoryzowanej przez producenta firmie. Znal wszelkie procedury, znal wszelkie nowe technologie, znal urzadzenia ktore sa niedostepne dla zwyklych garazy i potrafil je obsluzyc. A mimo to nie chciano go przyjac tlumaczac ze nie ma skonczonej szkoly w anglii:)
poszedl do szkoly, ajakze:) skierowano go na 3 letni kurs gdzie przez pierwszy rok sie mial uczyc jak sie zmienia kolo, wymienia filtr... oczywiscie dal sobie spokoj ...

tak wiec nie ma zlotego srodka. bardzo duzo zalezy od tego jak bedziesz szukac i gdzie.
przyjmij zasade ze im wiecej pytasz tym wiecej odpowiedzi dostajesz. jak nie pytasz odpowiedzi nie masz. i odrzuc wszelkie zahamowania. w anglii wszelkie kontakty na linii klient urzednik sa troche inaczej ustawione. nie ma sie co obcyndalac tylko korzystac z tego :0

Odp: Szukam pracy 01/17/2012 21:37 #47585

To i ja może dolacze się do tematu a mianowice szukam pracy jako quality control mam 3 letnie doświadczenie i studiowałam technologie zywnosci. Jeśli ktoś pracuje w fabryce produkującej zywnosc , dodatki do zywnosci , laboratorium, warehouse i slyszal o wolnym wakacie dla quality control to bylabym wdzieczna za info. Wiem ze zanim oferta pracy pojawia się oficjalnie to w pierwszej kolejności szuka się osob wśród „znajomych” lub osob już pracujących w danym miejscu ( przynajmniej tak było w mojej poprzedniej pracy ) dlatego im szybciej się wie o ogłoszeniu tym lepiej. Pozdrawiam i powodzenie dla wszystkich szukających pracy

Odp: Szukam pracy 01/17/2012 21:42 #47589

Znam osobe pracujaca bodajze na tym wlasnie stanowisku- uderzaj do Tesco

Odp: Szukam pracy 01/17/2012 21:53 #47594

Tesco juz sprawdzalam nie potrzebuja na razie nikogo.

Odp: Szukam pracy 01/17/2012 23:51 #47609

• muchabzz
  • Platinum Boarder
lidl
aldi
morrison
sommerfield
waitrose
asda na witchurch ma spora centrale (nie sklep)
chyba jeszcze metro czy jak to sie tam nazywa poprawcie mnie.

ogolnie podejrzewam ze do swiat wielkanocnych to bedzie lipa w supermarketach. jest jeszcze sredniej opinii tulip gdzie pracuje troche polakow oraz jakies gospodarstwo agro costam naturalne zarcie. jak cie to interesuje to napisz to poszukam adres

jeszcze mi sie przypomnial bart spices! typowa firma gdzie potrzeba specow od zarcia
Ostatnio zmieniany: 01/18/2012 20:36 przez muchabzz.

Odp: Szukam pracy 01/19/2012 10:19 #47703

• jojo
  • Junior Boarder
Ostatnio zmieniany: 01/19/2012 20:51 przez jojo.

Odp: Szukam pracy 01/20/2012 10:34 #47858

• jojo
  • Junior Boarder
Witam. Mam takie pytanie czy idąc gdzieś z dyplomem w takiej formie Anglicy coś z tego będą wiedzieć ,czy ktoś z Was używał takiej formy dyplomu tutaj? W załączniku wysyłam formę dyplomu. Bardzo mi zależy żeby się poradzić. Pozdrawiam. Miłego dnia
Załączniki:

Odp: Szukam pracy 01/21/2012 03:16 #47934

Pozwól, że z braku odpowiedzi Ci odpowiem... Prawdopodobnie nikt nie używał takiej formy dyplomu, bo tutaj prawie nikt nie posiada dyplomu . Ci co posiadają dyplom, prawdopodobnie również nie używali, bo nie mieli go komu pokazać, ponieważ w agencjach pośrednictwa pracy tymczasowej o takowy nie proszą. A Ci co mieli szansę go komuś pokazać prawdopodobnie nie zostali o to poproszeni.
Pozdrawiam. Miłego dnia.
Ostatnio zmieniany: 01/21/2012 03:17 przez AndrzejP78.

Odp: Szukam pracy 01/21/2012 08:38 #47936

• Tofik
  • Platinum Boarder
Zgadzam sie z tym co napisał Andrzej. Nie przywiązuj zbytniej wagi do wyglądu tłumaczenia dyplomu bo to jest mało istotne. Najważniejszą sprawą jest to jak Twoj przyszły pracodawca bedzie mógl wykorzystac Twoją wiedze i umietnetnosci w swojej dzialalnosci, zeby mogl miec z Ciebie pozytek a Ty zebys miala u niego prace.
Wyglad dyplomu nie ma prawie zadnego znaczenia liczy sie co wiesz, co umiesz, i czy umiesz sprzedac/zaprezentowac swoje mozliwosci np rozmowie kwalifikacyjnej. Jestem nawet sklonny zaryzykowac stwierdzenie, ze najwazniejsza jest pewnosc siebie!!!

Odp: Szukam pracy 01/21/2012 11:59 #47944

Jesli chodzi o prace w barze lub jako kelnerka to czesto mozna ja znalezc na Park Street. Polecam spacerek co trzeci dzien i na pewno cos sie znajdzie. Dyplom nie za bardzo Ci sie przyda. Powodzenia.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.51 sekundy